Über Sayu

Zázrak menom merino vlna  
Funkčná vložka menštruačných nohavičiek SAYU má dotykovú vrstvu vyrobenú z merino vlny. Medzi materiálmi prichádzajúcimi do priameho styku s pokožkou nemá merino vlna konkurenciu, žiadne umelé vlákno ju zatiaľ nedokáže nahradiť. Máloktorý prírodný materiál má tak jedinečné vlastnosti ako merino vlna, ktorú na sebe nosia ovce žijúce v tých najdrsnejších podmienkach. Naša vlna pochádza z austrálskych oviec chovaných "mulesing-free" a pýši sa certifikátmi bluesign® a oekotex®.
Merino vlna v sebe snúbi mnohé prednosti:
  • hodvábna na dotyk 
  • antibakteriálne účinky
  • zamedzuje vzniku zápachu
  • prirodzene elastická
  • termoregulačné schopnosti
  • odvádza vlhkosť
  • priedušná aj po navlhnutí
Bez nanostriebra.
Naše nohavičky neobsahujú častice nanostriebra. Nanostriebro sa radí medzi biocídy – látky, ktoré ničia škodlivé organizmy či obmedzujú ich rast. Medzi jeho plusy patria antibakteriálne účinky, avšak jeho nadužívanie môže mať nepríjemné dopady na zdravie človeka a jeho masová produkcia je ohromnou záťažou pre našu planétu. Keďže nanostriebro môže negatívne ovplyvňovať pre naše telo veľmi dôležitú mikroflóru a dokonca uľahčovať vznik alergií, rozhodli sme sa pri výrobe našich nohavičiek jeho použitie vylúčiť. Merino vlna prirodzene disponuje antibakteriálnymi vlastnosťami, a to bez nutnosti akejkoľvek chemizácie. 
Vyrobené v Českej republike. Od A po Z.
Záleží nám na lokálnej produkcii a spravodlivých pracovných podmienkach. Dizajn nohavičiek a strihovú prípravu si navrhujeme sami. Nohavičky sú následne ušité v českej firme. Záleží nám na každom kroku výroby, absolútne zásadný je pre nás výber materiálu. Nerobíme kompromisy – nielen vzhľad a kvalita, ale aj pôvod materiálu je pre nás veľmi dôležitý. Funkčné materiály vrátane merino vlny pochádzajú z dielne českých výrobcov, kvalitné úplety a jemné čipky odoberáme z Talianska a Nemecka. Výzkum membrány SAYUtech prebiehal na Textilnej fakulte Technickej univerzity v Liberci, kde sa vyrába dodnes. Jednotlivé  vrstvy funkčnej vložky sú tu zároveň aj testované. tech
Ekologické aj ekonomické.
Jedna žena spotrebuje za svoj život v priemere 15 000 menštruačných pomôcok. Často sa jedná o nerecyklovateľný a ťažko odbúrateľný odpad, ktorý končí na skládkach. Ani samotná výroba vložiek a tampónov nie je k prírode šetrná. Napríklad také bielenie pomocou zlúčenín chlóru je pre životné prostredie obrovskou záťažou, zvyšky chemikálií môžu robiť neplechu aj v ľudskom organizme. Okrem ekologického aspektu Vám menštruačné nohavičky prinesú do života pohodlie. Už žiadne zaparovanie, šušťanie či nepríjemné pocity v oblasti intímnych partií. Jednoducho si nohavičky oblečiete ako akýkoľvek iný deň. Ba čo viac – s menštruačnými nohavičkami budú Vaše dni šetrnejšie nielen k prírode, ale aj k Vašej peňaženke.
Telové brazílky na sediacej modelke Natálii.
Telové brazílky Magic Cut
Štandardná cena 44,50 €
Pohľad spredu na Klasické s čipkou modré na modelke Rose.
Klasické s čipkou modré
Štandardná cena 55,00 €
Detailný záber na čipku na zadnom diele Ružových brazíliek.
Ružové brazílky
Štandardná cena 49,00 €
Modelka Dominika v záklone v nohavičkách s transparentnými bokmi v bordó farbe.

Bordó s transparentnými bokmi
Štandardná cena 49,00 €
Model s vysokým pásom v ružovej farbe na modelke Fione.
Ružové do pása
Štandardná cena 47,00 €
Modelky Fiona a Jana v obľúbenom modeli vo vysokej absorpcii v čiernej farbe - Klasické hladké čierne.
Klasické hladké čierne
Štandardná cena 47,00 €
Ružové nohavičky klasického strihu zdobí jemná čipka.
Klasické s čipkou ružové
Štandardná cena 51,00 €

Čo hľadáte?

close

Košík